Kontakt
Marta Elimer
marta.elimer@akademiacontrollingu.pl
Tel. + 48 61 852 33 53
Fax. + 48 61 666 03 63
Opis
Controlling kosztów oddziału szpitalnego – raportowanie
– Podstawy zasad raportowania
– Propozycja zmian w raportowaniu w związku z wejściem w życie „ustawy o sieci szpitali”
– Charakterystyka standardowego raportu z działalności oddziału
Wejście w życie nowelizacji ustawy wprowadzającej tzw. „sieć szpitali”, wpływa na konieczność dostosowania obecnego raportowania controllingowego w zakresie kosztów i efektywności oddziałów, do zmieniającej się regulacji. Są podmioty, które incydentalnie raportują koszty i poziomy realizacji kontraktów oddziałom oraz takie dla których raportowanie dedykowane dla ordynatora / kierownika oddziału jest czymś nieznanym i nowym. „Sieć szpitali” i zmienione zasady rozliczania to ogromne wyzwanie stawiane przed Dyrektorami oraz działami księgowymi i finansowymi w zakresie bieżącej kontroli kosztów i monitorowania wyniku szpitala.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy osoby:
- zajmujące się kalkulacją kosztów (controllingiem) w szpitalu,
- odpowiedzialne za opracowanie nowego sposobu raportowania w rezultacie wejścia w życie nowelizacji tzw. „ustawy o sieci szpitali”,
- planujące zmianę lub uruchomienie raportowania kosztów, przychodów i danych operacyjnych dotyczących oddziałów.
-
Zasady raportowania kosztów, przychodów i danych operacyjnych
-
Wykorzystanie koncepcji zasobowo – procesowego rachunku kosztów w raportowaniu finansowym i operacyjnym działalności oddziału
-
Zasady budowy raportu dla oddziału
-
Ćwiczenie: Analiza i wnioskowanie na podstawie raportów z działalności przykładowych oddziałów
-
Ćwiczenie: Budowanie raportu dla wybranego oddziału
-
Podsumowanie i dyskusja
dr Anna Anders
Zastępca Dyrektora ds. Finansowych, Trener, Praktyk, Ekspert
Pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Finansowych w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu. Odpowiada za raportowanie finansowe oraz rozwój procesów kontrolingowych wraz z wprowadzeniem raportowania operacyjnego dedykowanego konkretnym obszarom działalności Szpitala.
Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w projektach konsultingowo-wdrożeniowych związanych z wykorzystaniem nowoczesnych koncepcji rachunków kosztów w polskich przedsiębiorstwach oraz kompetencje w implementacji rachunku kosztów w firmach o profilu produkcyjnym, dystrybucyjnym oraz usługowym.
Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i wykładowca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
Szkolenia prowadzone przez dr Annę Anders to połączenie wiedzy merytorycznej, praktycznych warsztatów z ciekawym sposobem prowadzenia zajęć.