One page reporting. Wizualizacja danych/informacji w controllingu (ICV POLSKA)

25-26.10.2018 Warszawa

 • 640px × 350px – Projekt bez tytułu
 • PAINT - Roll up 21
 • PAINT-Roll-up-41-1024x371

Miejsce


Konstancin Jeziorna, Eva Park Life &SPA, ul. Sienkiewicza 2

Data


25-26.10.2018

Kontakt


Marta Elimer
marta.elimer@akademiacontrollingu.pl

Tel. + 48 61 852 33 53
Fax. + 48 61 666 03 63

Koszt udziału


650 zł/ 850 zł/ 1750 zł/ 1950 zł *

Ceny dla Członków ICV:

Spotkanie 650 zł*
Spotkanie + Hotel 850 zł**

Ceny dla pozostałych osób:

Spotkanie 1750 zł*
Spotkanie + Hotel 1950 zł**

* Ceny netto (zostanie doliczony 23% VAT)

** Dotyczy zakwaterowania w pokoju dwuosobowym

Trener / trenerzy

Karol Sikora,
Lider Grupy Roboczej ICV Warszawa
zapisz się online
pobierz formularz pdf pobierz katalog pdf

Opis

one page reporting - LinkedIn, Facebook

 

Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) zorganizowana jest wokół grup roboczych.

Członkowie ICV spotykają się regularnie, kilka razy w roku, w ramach prac ponad 60 Regionalnych Grup Roboczych ICV w Polsce i Europie. Spotkania te są dla naszych Członków platformą wymiany wiedzy, praktycznych doświadczeń oraz kontaktów.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów ICV wraz z Akademią Controllingu (Partner i wyłączny przedstawiciel ICV w Polsce) serdecznie zapraszają na kolejne, XVII spotkanie Regionalnej Grupy Roboczej ICV!

Temat spotkania:

„One page reporting. Wizualizacja danych/informacji w controllingu”.

Praktycy raportowania i wizualizacji danych z kilkunastoletnim doświadczeniem w ICV, opowiedzą o różnych koncepcjach powszechnie nazywanych One page. Będą rozmawiać o niezbędnych zasadach pracy controllerów i analityków, o klarownym przekazywaniu informacji z wykorzystaniem m.in. standardów raportowania IBCS i kanwy modeli biznesowych, które powinny być niezbędne w codziennej pracy controllerów i analityków finansowych.

Nie może Cię zabraknąć, zapisz się już dziś!

Dla kogo organizujemy spotkanie ICV

Spotkanie ICV poświęcone tematyce One page reporting adresowane jest do Członków ICV oraz tych wszystkich osób spoza Stowarzyszenia, które zainteresowane są tematyką raportowania. Będzie to również doskonała okazja do podniesienia swoich kompetencji oraz zapoznania się z najnowszymi standardami skutecznego przedstawiania informacji zarządczej.

Na spotkanie w szczególności zapraszamy trzy grupy osób:  CONTROLLERÓW, FINANSISTÓW I MENEDŻERÓW

Controlling - Kreujemy Przyszłość (4)

 

DLA CZŁONKÓW ICV:

Członkowie ICV mają atrakcyjne warunki uczestnictwa w spotkaniach swojego Stowarzyszenia.

JEŻELI NIE JESTEŚ CZŁONKIEM ICV

to zapoznaj się z warunkami  członkostwa (przejdź do >>). Członkostwo w ICV opłacalne jest dla Twojego rozwoju oraz dla Twojej firmy!!!

DLA CONTROLLERÓW i FINANSISTÓW:

 • Controllerzy
 • Dyrektorzy Finansowi (CFO)
 • Główni Księgowi
 • Analitycy

DLA MENEDŻERÓW:

 • Członkowie zarządów
 • Dyrektorzy Zarządzający (CEO)
 • Dyrektorzy i kierownicy działów operacyjnych
 • Członkowie rad nadzorczych

WIEDZA, UMIEJĘTNOŚCI, DOŚWIADCZENIE

Udział w spotkaniu to doskonała okazja na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu najnowszych zasad raportowania oraz klarownego przedstawiania informacji zarządczych.

Po spotkaniu będziesz wiedzieć jak przedstawiać informacje by były zrozumiałe dla współpracowników i partnerów biznesowych.

Ponadto celem spotkania jest możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem i wyzwaniami zawodowymi z zakresu raportowania zależności biznesowych, danych operacyjnych i efektów finansowych.

Dzień 1. 25 października 2018 (16:30 – 19:30)

1. One Page Reporting w praktyce – przykłady z biznesu

Przedstawienie przykładów zastosowania one page w biznesie m.in. w kontekście modelu lean canvas i business model canvas.

2. Podstawowe założenia One Page Reporting

Omówienie koncepcji one page only inspirowanej przemyśleniami Herwiga Friedaga oraz założeń modelu 4 windows form wg Controller Akademie z Monachium.

3. UROCZYSTA KOLACJA – integracja w cenie spotkania!

Dzień 2. 26 października 2018 (9:00 – 15:00)

1. Lag/Lead measure

Raportowanie wynikowe vs. kierunkowe. Wykorzystanie koncepcji 4dx w procesie raportowania

2. TOP 10 IBCS

IBCS TOP TEN – standards for business communication – najważniejsze zasady w raportowaniu oraz ich wykorzystanie w codziennej pracy

3. Podręcznik oznaczeń raportowania wg IBCS

Omówienie wytycznych IBCS dotyczących podstawowych oznaczeń raportowania

4. Wykorzystanie różnych dashbordów – rzeczywiste przykłady

Prezentacja rzeczywistych przykładów na wykorzystanie róznych dashbordów przy raportowaniu

5. Część praktyczna

Warsztaty z wykorzystaniem Excela oraz Zebra BI

O koncepcjach powszechnie zwanych One page opowiedzą:

Karol Sikora – Lider Grupy Roboczej ICV Warszawa, Controlling & Project Management, ICV 6σ Black Belt

Posiada dziewiętnastoletnie doświadczenie zawodowe związane z księgowością i controllingiem oraz zarządzaniem projektami w finansach. Karierę zawodową rozpoczął w 1997 roku, a w 1999 roku podjął pracę jako samodzielny księgowy w niewielkim przedsiębiorstwie z branży rolno-spożywczej. Kolejne lata to nabywanie doświadczenia zawodowego oraz podnoszenie kwalifikacji w trakcie studiów w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (specjalizacja rachunkowość). Od 2002 roku związany z Pocztą Polską S.A. początkowo jako księgowy i kierownik działu księgowości w Regionie Szczecin a od 2008 jako controller finansowy w Centrali Spółki. Aktualnie kierownik działu MIS.

Specjalista w zakresie rachunku kosztów działań – współautor przeprowadzonego z sukcesem wdrożenia ABC w PP S.A. oraz wdrożenia systemu informacji zarządczej (MIS).


Edyta Szarska – CIMA ADV DIP MA, IBCS® Certified Consultant, Członek Zarządu Controlling Partner Sp. z o.o.

Ekspert w dziedzinie finansów i controllingu z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w controllingu. Członek Stowarzyszenia IBCS i ICV. Posiada tytuł ICC (certyfikowany konsultant IBCS®, International Business Communication Standards) i jest członkiem kilkuosobowego zespołu trenerów IBCS® Institute.

Uczestniczyła w procesach tworzenia i rozwoju controllingu firm przygotowujących się do zmian właścicielskich. Jest członkiem kilkunastoosobwego zespołu międzynarodowej grupy projektowej ICV, która wspiera rozwój controllingu firm w różnych krajach. W pracy doradczej proponuje rozwiązania oparte na własnych doświadczeniach praktycznych controllera, stale rozwijanych o wiedzę zdobywaną w ramach IBCS Institute, ICV i Controller Akademie.


Paweł Musiał – Członek Zarządu w Controlling Systems Sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Posiada 15 lat specjalizacji w systemach informatycznych dla biznesu. Od 2001 roku zajmuje się doradzaniem Klientom w zakresie systemów wspomagających controlling.

Certyfikowany członek międzynarodowego stowarzyszenia praktyków controllingu ICV, członek zarządu koła ICV Warszawa, prelegent wielu konferencji z zakresu koncepcji i narzędzi w controllingu.

Prowadzi zajęcia z studentami takich uczelni jak: SGH Warszawie oraz UMK w Toruniu.

Jako Partner w Controlling Systems Sp. z o.o. uczestniczył w wielu projektach, prowadzonych przez Firmę. Obecnie odpowiada m.in. za rozwój narzędzi i koncepcji controllingowych, wspomaga controllerów łącząc „miękkie” i „twarde” elementy zarządzania.


Piotr Biliński – Konsultant ds. narzędzi controllingu, Członek Zarządu Controlling Partner Sp. z o.o.

Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV i członkiem IBCS-A (International Business Communication Standards).

Realizował projekty wdrożeniowe dla największych polskich firm branż m.in. telekomunikacyjnej, farmaceutycznej, chemicznej, energetycznej, FMCG, sektora publicznego i przemysłu ciężkiego.

Prowadzi warsztaty dla pracowników controllingu z zakresu strukturyzowania informacji controllingu, z wizualizacji informacji, buduje koncepcje rozwiązań technologicznych dla controllerów pod potrzeby biznesowe organizacji. W swojej pracy łączy świat controllingu i informatyki.


Luiza Arcab – Kontroler finansowy, biegły rewident, Auditor ISO, obecnie pracuje w firmie Meto Properties Sp. z o.o. zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi.

Posiada wieloletnie doświadczenie i wiedzę ekspercką w projektowaniu raportowania dla kadry zarządzającej, przeprowadzaniu statutowych badań sprawozdań finansowych oraz audytów wewnętrznych ISO. Współtwórca szkoleń dla Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Wdraża najlepsze praktyki raportowania i wizualizacji danych z zastosowaniem rozwiązań business intelligence, pasjonuje się analityką biznesową. Stosuje w swojej pracy narzędzia i metody nowatorskich podejść myślenia projektowego takich jak design thinking.

W ramach stowarzyszenia ICV członek międzynarodowej grupy wspierającej rozwój najlepszych praktyk z zakresu nowoczesnego kontrolingu wśród średniej wielkości firm europejskich.

Ceny dla Członków ICV:

Spotkanie 650 zł*
Spotkanie + Hotel 850 zł**

Ceny dla pozostałych osób:

Spotkanie 1750 zł*
Spotkanie + Hotel 1950 zł**

* Ceny netto (zostanie doliczony 23% VAT)

** Dotyczy zakwaterowania w pokoju dwuosobowym

Zgłoszenie

Aby wysłać prosimy wypełnić poniższy formularz online.
Zgłoszenie można przesłać również faksem

Wydrukowany formularz proszę wysłać faksem pod numer 61 666 03 63

Zgłoszenie online

Dane firmy

Dane firmy do korespondencji

skopiuj z danych powyżej

Dane osoby kontaktowej

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika

Dane Uczestnika