Krzysztof Szymański

Prezes Zarządu firmy ABC Akademia Sp. z o.o.

  • krzysztof-szymanski-640x350
  • krzysztof-szymanski2-640x350
  • krzysztof-zielinski-640x350

Jeden z najlepszych specjalistów posiadający praktyczne doświadczenia w wykorzystaniu i wdrażaniu zasobowo-procesowego rachunku kosztów w obszarze logistyki przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i logistycznych.

Jest wykładowcą Studiów Podyplomowych Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw  oraz Finansów i Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Autor wielu publikacji i artykułów z zakresu zarządzania kosztami i rentownością przedsiębiorstw.

Od ponad 14 lat bierze udział, jako menedżer projektów, w kilkudziesięciu projektach związanych z wdrożeniami systemów zarządzania kosztami, sprzedażą oraz logistyką w przedsiębiorstwach z wielu branż. Znajduje się w czołówce specjalistów posiadających praktyczne doświadczenia w wykorzystaniu i wdrażaniu systemów do zarządzania kosztami logistyki w polskich przedsiębiorstwach.

Do profesjonalnych obszarów działania Krzysztofa Szymańskiego należą:  projektowanie i wdrażanie systemów zarządzania kosztami procesów (Zasobowo-procesowy rachunek kosztów, Activity Based Costing/Management, Activity Based Budgeting); projektowanie i wdrażanie systemów klasy Business Intelligence wspierających zarządzanie przedsiębiorstwem, w szczególności w obszarach sprzedaży, logistyki oraz produkcji; projektowanie i wdrażanie systemów wspierających procesy budżetowania w przedsiębiorstwach; projektowanie i wdrażanie oprogramowania wspierającego podejmowanie decyzji, w szczególności rozwiązań opartych na koncepcji Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów; projektowanie i wdrażanie systemów rachunku kosztów według Miejsc Powstawania Kosztów z wykorzystaniem zasobowego ujęcia kosztów.

Realizował projekty szkoleniowe i wdrożeniowe dla takich przedsiębiorstw jak:

Energa , Cargill Polska, Jurajska, Budmat, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów, Dyrup, Torfarm, Budmat, Tubądzin, ORLEN, Zakłady Chemiczne Organika Sarzyna, Magna Automotive, Mazowiecka Spółka Gazownictwa, Żywiec-Zdrój, CAT LC Polska, CENTRALA FARMACEUTYCZNA „CEFARM”, Volkswagen Motor Polska, DPD Polska, TPV Displays, TESCO  POLSKA, Poczta Polska i inne

Szkolenia zamknięte trenera

Pozostali trenerzy