ACBP - program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

O Akademii Controllingu

O nas

Akademia Controllingu Sp. z o.o. to firma szkoleniowa, której celem jest kształcenie i doskonalenie umiejętności pracowników z obszaru finansów, controllingu, księgowości, rachunkowości zarządczej oraz Financial Planning and Analysis na różnych szczeblach w nowoczesnych organizacjach.

Mamy ugruntowaną pozycję na rynku szkoleniowym, a naszymi klientami są największe polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa. Specjalizujemy się w organizacji szkoleń otwartych, szkoleń zamkniętych oraz konferencji. Od 2006 roku realizujemy projekty rozwojowe z obszarów:

 • Controlling i finanse
 • Analityka i Business Intelligence
 • Kompetencje społeczne
 • Zarządzanie

Zaufało nam już tysiące osób z ponad 1000 przedsiębiorstw.

klienci logotypy

Dlaczego warto współpracować właśnie z nami?

 • będziesz uczestniczyć w programach szkoleniowych opartych na przykładach z polskich i międzynarodowych przedsiębiorstw z różnych branż,
 • uzyskasz wiedzę opartą na koncepcjach rekomendowanych przez ICV, IMA, IFAC, CAM-I oraz zgodnych z APICS®, PMBOK® czy LEAN,
 • poznasz trenerów, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie, wykładowcami na czołowych polskich Uczelniach oraz przede wszystkim praktykami, którzy realizują projekty doradcze, wdrożeniowe i reorganizacyjne w przedsiębiorstwach,
 • uzyskasz interdyscyplinarne oraz unikatowe kompetencje potwierdzone certyfikatem,
 • weźmiesz udział w praktycznych ćwiczeniach i warsztatach z wykorzystaniem metody „Learning by design”, poznasz „nieksiążkowe” przykłady oraz zdobędziesz wszechstronną i aktualną wiedzę,
 • uzyskasz wsparcie organizacyjne oraz merytoryczne przed i po szkoleniu (działania follow up),
 • dzięki naszej ofercie, w długoterminowy sposób możesz zaplanować rozwój kompetencji zarówno twardych jak i miękkich,
 • możesz pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych i krajowych na udział w naszych szkoleniach.

Nasze szkolenia to wysoka jakość merytoryczna i organizacyjna potwierdzona międzynarodowymi certyfikatami, Certyfikatem Standardu Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej (SUS 2.0) oraz najwyższymi ocenami w ankietach ewaluacyjnych.

Synergia ICV i Akademii Controllingu

Akademia Controllingu jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce i partnerem największego w Europie Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV – Internationaler Controller Verein).

AC ICV połączenie działań

Współpraca ICV z Akademią Controllingu daje polskim controllerom możliwość skorzystania z synergii wynikającej z połączenia dostępu do zaawansowanej wiedzy dostarczanej przez Akademię Controllingu oraz praktyki i relacji osobistych, za którymi stoi ICV.

Połączenie to sprawia, że controllerzy mogą patrzeć na swój rozwój długoterminowo i rozwijać swoje kompetencje zarówno twarde jak i miękkie w kierunku bycia partnerem biznesowym kadry zarządzającej. Ponadto dostęp do szerokiej sieci kontaktów ICV zapewnia ogromne możliwości wymiany doświadczeń zarówno na gruncie polskim jak i zagranicznym.

Akademia Controllingu zapewnia solidne wykształcenie oparte na nowoczesnych i kompleksowych programach szkoleniowych. Tematyka szkoleń rekomendowana jest przez ICV, IMA, IFAC, CAM-I. W trakcie warsztatów realizowanych przez Akademię Controllingu uczestnicy rozwijają zarówno kompetencje twarde, analityczne jak i miękkie, interpersonalne.  ICV to gwarancja nawiązania ciekawych, cennych kontaktów na szeroką skalę oraz przede wszystkim zdobycie praktycznych rozwiązań poprzez udział w różnych formach aktywności takich jak Kongres CIA, grupy regionalne i tematyczne, seminaria z ekspertami ICV.

Program dyplomowy Advanced Controlling Business Partner (ACBP)

Program Advanced Controlling Business Partner (ACBP)  jest jedynym na polskim rynku zaawansowanym programem dyplomowym, który oparty jest na nowoczesnej, aktualnej i praktycznej wiedzy controllingowej wypracowywanej przez najważniejsze światowe organizacje zajmujące się controllingiem: Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (International Association of Controllers – ICV) oraz International Group of Controlling (IGC).

Program ma patronat ICV oraz jest zgodny z wytycznymi i najlepszymi praktykami wskazanymi przez IGC, Institute of Management Accountants (IMA), International Federation of Accountants (IFAC), co gwarantuje Ci zdobycie nowoczesnej, aktualnej i praktycznej wiedzy controllingowej wypracowywanej przez najważniejsze światowe organizacje zajmujące się controllingiem.

Program ACBP uzyskał prestiżowy znak jakości organizacji IGC, co oznacza, że bierzesz udział w kursie, który zyskał międzynarodowe uznanie zarówno dla zawartości merytorycznej, jak i całego procesu szkoleniowego.

Zapoznaj się z ACBP>>

Program ACBP składa się z 5 modułów szkoleniowych, których tematyka dotyczy najważniejszych aspektów pracy controllera. W ramach jednego programu dyplomowego rozwiniesz zarówno:

1) specjalistyczne kompetencje analityczne (nowoczesny rachunek kosztów, raportowanie zarządcze, budżetowanie, planowanie i prognozowanie oraz controlling inwestycji),
2) jak i unikatowe kompetencje społeczne (partnerstwo biznesowe, skuteczna komunikacja, prezentowanie wyników, umiejętność współpracy z menedżerami z różnych działów, budowanie autorytetu).

Masz dzięki temu pewność, że nabyta wiedza i umiejętności są kompletne, a Ty nie tracisz czasu na dobór kilku szkoleń z różnych zakresów.

Program ACBP kompleksowo przygotowuje finansistów do roli Partnera Biznesowego kadry zarządzającej, co zapewni Ci atrakcyjną pozycję zawodową i umożliwi sprostanie aktualnym wyzwaniom rynku pracy.

Twój pierwszy wybór

Nasze motto „Akademia Controllingu Sp. z o.o. – Twój pierwszy wybór”, zobowiązuje nas również do ciągłego rozwoju i zapewnienia długoterminowej oferty rozwojowej naszym klientom. Współpraca z ICV daje nam właśnie tę możliwość, która z pewnością przełoży się na korzyści dla wszystkich członków ICV oraz klientów Akademii Controllingu Sp. z o.o.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nasze działania w mediach społecznościowych! Obserwuj nas na LinkedIn:

Obserwuj nas na Facebooku:

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać specjalne oferty >> kliknij tutaj <<