ACBP - program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Certified Finance Data Analyst (CFDA)

W obecnych czasach, kiedy analiza danych finansowych staje się fundamentem skutecznej strategii biznesowej, certyfikat kompetencji zawodowych Certified Finance Data Analyst (CFDA) wyznacza nowy standard kompetencji w dziedzinie zaawansowanej analizy danych.

Ścieżka certyfikacyjna CFDA, obejmująca specjalistyczne szkolenia, jest zaprojektowana, aby wyposażyć uczestników w umiejętności niezbędne do efektywnego poruszania się w obszarze Data Science (DS), uczenia maszynowego (Machine Learning – ML), sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence – AI) oraz Business Intelligence (BI), zaawansowanego wykorzystania narzędzi zaawansowanej analityki takich jak Phyton, MS Excel i Microsoft Power BI, a także wiedzę potrzebną do doskonałego projektowania raportów zarządczych.

Certyfikat CFDA, przyznawany pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) zapewnia solidne fundamenty w zakresie wykorzystania narzędzi analitycznych Data Science, Business Intellignece (BI), sztucznej inteligencji (AI), technologii do efektywnego przetwarzania i interpretacji danych finansowych, co jest niezbędne do identyfikacji wzorców, ryzyka oraz możliwości rozwoju. Dzięki szkoleniom uczestnicy zyskują kompetencje umożliwiające im przekształcanie surowych danych w wartościowe informacje, które wspierają podejmowanie decyzji, optymalizację procesów i strategie wzrostu.

W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, posiadanie certyfikatu Certified Finance Data Analyst (CFDA) podkreśla zaangażowanie w rozwój zawodowy i ciągłe doskonalenie w dziedzinie finansów, analityki i Data Science. Specjaliści posiadający ten certyfikat są wysoce cenieni za swoją zdolność do myślenia analitycznego, co pozwala na lepsze zrozumienie i wykorzystanie danych do napędzania wzrostu i innowacji w organizacji.

Ścieżka CFDA jest więc idealna dla finansistów, analityków i controllerów, którzy chcą nie tylko pogłębić swoją wiedzę analityczną i finansową, ale także opanować narzędzia, które umożliwią im przekształcenie surowych danych w strategiczne informacje. Absolwenci tej ścieżki certyfikacyjnej wyjdą z niej nie tylko z potwierdzonymi umiejętnościami w zakresie analizy finansowej, ale także z praktyczną znajomością narzędzi Data Science, które są na co dzień wykorzystywane w dynamicznym środowisku biznesowym, zapewniając tym samym wartość dodaną swoim organizacjom.

Dla kogo jest ta ścieżka certyfikacyjna

Certified Finance Data Analyst (CFDA)to ścieżka dla wszystkich osób, które chcą pełnić wiodącą rolę w obszarze zaawansowanej analityki (AA), Data Science (DS), uczenia maszynowego (ML), sztucznej inteligencji (AI) oraz Business Intelligence (BI). Ścieżka certyfikacyjna adresowana jest dla osób zajmujących takie stanowiska jak np.:

 • Specjalista ds. analityki danych
 • Analityk finansowy
 • Analityk biznesowy
 • Specjalista ds. raportowania zarządczego
 • Specjalista ds. Business Intelligence (BI)
 • Analityk danych
 • Menadżer ds. raportowania i analiz
 • Controller finansowy i biznesowy
 • Specjalista ds. rachunkowości zarządczej
 • Specjalista ds. planowania i analiz finansowych (FP&A)
 • Analityk procesów
 • Specjalista ds. księgowości
 • oraz wszystkich tych osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje w obszarze zaawansowanej analityki w controllingu i finansach.

Jak zdobyć certyfikat kompetencji zawodowych?

Wybierz i zapisz się do wybranej ścieżki certyfikacyjnej

Aby zapisać się do wybranej ścieżki certyfikacyjnej zapisz się. Zapis do ścieżki certyfikacyjnej jest bezpłatny. Możesz zapisać się do ścieżki certyfikacyjnej w dowolnym momencie – przed lub po ukończeniu szkoleń.

Wybierz szkolenia

Przejdź do wyszukiwarki naszych szkoleń i wybierz szkolenia obowiązkowe (łącznie 4 dni) dla danej ścieżki certyfikacyjnej oraz szkolenia opcjonalne (łącznie 4 dni). Łącznie musisz wybrać taki zestaw szkoleń, który trwa 8 dni szkoleniowych. Zapisz się na poszczególne szkolenia.

Ustal swój harmonogram

Od momentu rozpoczęci pierwszego szkolenia masz 3 lata na ukończenie wszystkich szkoleń. Pomimo, że masz do 3 lat na ukończenie, to wiele osób decyduje się na krótsze harmonogramy.

Zdaj egzamin certyfikacyjny i zdobądź certyfikat kompetencji zawodowych

Po ukończeniu szkoleń przystąp do egzaminu kompetencji zawodowych i zalicz go pozytywnie. Tym samym uzyskasz certyfikat kompetencji zawodowych, który potwierdzi twoje eksperckie kompetencje.

Szkolenia w ścieżce certyfikacyjnej Certified Finance Data Analyst (CFDA)

Łącznie zrealizuj szkolenia składające się na 8 dni szkoleniowych.

Szkolenia obowiązkowe (min 4 dni szkoleniowe):

Szkolenia opcjonalne (max 4 dni szkoleniowe):

Porozmawiaj z doradcą Akademii Controllingu

Jeśli chcesz porozmawiaj z członkiem naszego zespołu na temat wyboru odpowiedniego dla Ciebie certyfikatu kompetencji zawodowych oraz planu szkoleń. Tematy, które powinniśmy razem omówić to:

 • Twoje obecne obowiązki i wyzwania,
 • Twoje cele rozwojowe i plany rozwoju kariery zawodowej,`
 • wiedza i kompetencje, które chcesz zdobyć,
 • ramy czasowe, w których chcesz zrealizować certyfikację,
 • oraz wszystkie pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedź.

Napisz lub zadzwoń do nas:

info@akademiacontrollingu.pl
tel. + 48 61 852 33 53