ACBP - program dyplomowy dla controllerów i finansistów – dowiedz się więcej!

Wybierz ścieżkę certyfikacyjną

Podnieś swój status zawodowy uzyskując certyfikat kompetencji zawodowych

Szkolenia certyfikacyjne Akademii Controllingu przygotowują specjalistów ds. controllingu, FP&A, ds. rachunkowości zarządczej oraz księgowości do największych wyzwań, wyposażając ich w narzędzia i umiejętności niezbędne do pracy na specjalistycznych stanowiskach w obszarze finansów i controllingu.

Szkolenia oferują także możliwość nauki i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych i prezentacyjnych, które są niezbędne dla efektywnego przekazywania informacji finansowych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. Dodatkowo, uczestnicy mają okazję do wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk z innymi profesjonalistami z branży, co sprzyja budowaniu sieci kontaktów zawodowych.

Wybierz swoją ścieżkę certyfikacyjną

Aktualnie Akademia Controllingu ofertuje certyfikację kompetencji zawodowych w ramach trzech ścieżek:

Certified Sales Controlling Specialist (CSCS)

Certyfikat ten zapewnia specjalistyczną wiedzę na temat controllingu, zarządzania finansami i analityce w obszarze sprzedaży i marketingu, co jest kluczowe dla zwiększania skuteczności, efektywności i rentowności procesów sprzedażowych.
Zapoznaj się i zapisz się do tej ścieżki certyfikacyjnej>>

Certified Production Controlling Specialist (CPCS)

Ta ścieżka certyfikacyjna koncentruje się na rozwijaniu umiejętności i wiedzy niezbędnych do optymalizacji operacyjnej i zwiększania efektywności procesów produkcyjnych poprzez profesjonalne wsparcie controllingowe i finansowe.
Zapoznaj się i zapisz się do tej ścieżki certyfikacyjnej>>

Certified Finance Data Analyst (CFDA)

Certyfikat ten skupia się na wyposażeniu uczestników w zaawansowane umiejętności analityczne i techniczne potrzebne do analizowania, interpretowania i wykorzystywania danych finansowych i operacyjnych w celu wspierania decyzji biznesowych.
Zapoznaj się i zapisz się do tej ścieżki certyfikacyjnej>>


Korzyści wynikające z uzyskania certyfikatu kompetencji zawodowych

Certyfikaty Akademii Controllingu to formalne poświadczenie Twojego rozwoju zawodowego oraz potwierdzenie Twojego ciągłego zaangażowania w naukę. Dążenie do zdobycia certyfikatu pozwoli Ci na dalsze poszerzanie wiedzy biznesowej oraz umiejętności według własnego harmonogramu. Poza zdobytą wiedzą, uczestnictwo w szkoleniach da Tobie również szereg dodatkowych korzyści:

 • Weźmiesz udział w specjalistycznych oraz interaktywnych szkoleniach zaprojektowanych w sposób pomagający rozwiązywać realne problemy biznesowe.
 • Podniesiesz swoją pozycję zawodową potwierdzoną specjalistycznym certyfikatem przyznawanym pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).
 • Zyskasz dostęp do najnowszych trendów, narzędzi i technik w dziedzinie controllingu i finansów, co pozwoli Ci utrzymać przewagę konkurencyjną na dynamicznie zmieniającym się rynku.
 • Nawiążesz cenne kontakty z osobami pracującymi na podobnych stanowiskach w różnych branżach.
 • Dołączysz do ekskluzywnego grona certyfikowanych finansistów i controllerów.
 • Otrzymasz dostęp do zasobów edukacyjnych i materiałów szkoleniowych po zakończeniu kursu, co pozwoli Ci na ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy.

Jak zdobyć certyfikat kompetencji zawodowych?

Krok 1 – Wybierz i zapisz się do wybranej ścieżki certyfikacyjnej
Aby zapisać się do wybranej ścieżki certyfikacyjnej zapisz się. Zapis do ścieżki certyfikacyjnej jest bezpłatny. Możesz zapisać się do ścieżki certyfikacyjnej w dowolnym momencie – przed lub po ukończeniu szkoleń.

Krok 2 – Wybierz szkolenia
Przejdź do wyszukiwarki naszych szkoleń i wybierz szkolenia obowiązkowe (łącznie 4 dni) dla danej ścieżki certyfikacyjnej oraz szkolenia opcjonalne (łącznie 4 dni). Łącznie musisz wybrać taki zestaw szkoleń, który trwa 8 dni szkoleniowych. Zapisz się na poszczególne szkolenia.

Krok 3 – Ustal swój harmonogram
Od momentu rozpoczęci pierwszego szkolenia masz 3 lata na ukończenie wszystkich szkoleń. Pomimo, że masz do 3 lat na ukończenie, to wiele osób decyduje się na krótsze harmonogramy.

Krok 4 – Zdaj egzamin certyfikacyjny i zdobądź certyfikat kompetencji zawodowych
Po ukończeniu szkoleń przystąp do egzaminu kompetencji zawodowych i zalicz go pozytywnie. Tym samym uzyskasz certyfikat kompetencji zawodowych, który potwierdzi twoje eksperckie kompetencje.

Porozmawiaj z doradcą Akademii Controllingu

Jeśli chcesz porozmawiaj z członkiem naszego zespołu na temat wyboru odpowiedniego dla Ciebie certyfikatu kompetencji zawodowych oraz planu szkoleń. Tematy, które powinniśmy razem omówić to:

 • Twoje obecne obowiązki i wyzwania,
 • Twoje cele rozwojowe i plany rozwoju kariery zawodowej,
 • wiedza i kompetencje, które chcesz zdobyć,
 • ramy czasowe, w których chcesz zrealizować certyfikację,
 • oraz wszystkie pytania, na które chcesz uzyskać odpowiedź.

Napisz lub zadzwoń do nas:

info@akademiacontrollingu.pl
tel. + 48 61 852 33 53

Może zainteresuje Cię uzyskanie dyplomu ACBP

Advanced Controlling Business Partner (ACBP) to jedyny na polskim rynku szkoleń controllingowych zaawansowany program dyplomowy organizowany przez Akademię Controllingu oparty na nowoczesnej, aktualnej i praktycznej wiedzy controllingowej wypracowywanej przez najważniejsze światowe organizacje zajmujące się controllingiem: International Association of Controllers (ICV) oraz International Group of Controlling (IGC). Zobacz szczegóły tego programu dyplomowego>>